Onixon 100u ADSL Modem Vista Kurulumu

Daha önce XP üzerinde çalıştırdığım Onixon 100U marka ADSL modemi Vista üzerinde bir türlü  çalıştırmayı başaramadım. Internet üzerinde yaptığım derin araştırmalardan sonra tabiri caizse bir Mc Gyver yöntemi ile modemi Vista üzerinde çalıştırabildim. Hem daha sonra tekrar gerekeceğini  düşünürek hemde benzer problemler yaşayacaklar için kısa bir “peki  ama nasıl” yazısı  yazmak istedim.


Öncelikle “Onixon 100U Adsl Modem Vista” aramaları ile siteye  gelen ziyaretçiler için kısa bir not düşmekte fayda var, boştan yere vista driveri aramayın, sitelerinden driver olduğunu söyleyen bir çok site bulk copy ve vista yerine XP driveri  vermekteler. Modemin distribütörü olan sky bilişiminde sayfası bu aralar bakımda.  Ayrıca Vista üzerinde modemi tanıtmak için XP kurulum programıda yeterli oluyor.


Modemi daha önceden XP kurulum dosyaları ile kurmayı  denediyseniz, kurulum programı modeminizi tanıyamamıştır. Bu durumda program otomatik olarak kurulum dosyalarını temizliyor  ve tekrar kurmaya çalıştığınızda sizi sürekli makinanızı yeniden başlatmanız gerektiğini söyleyen bir  uyarı mesajı alıyorsunuz.  Yapabileceğiniz tek şey bilgisayarınızı önceki bir tarihi geri yüklemek.

 

Geri  yükleme işlemi bittikten sonra kurulum programını setup.exe üzerinden tekrar çalıştırın ve yeniden dosyaları yükleyin, daha sonra başlat menüsünden modemin konfigürasyon programını çalıştırın  8,35, ppoe ve multimode ayarlarını seçin. 

 Şimdi yeni bir çevirmeli ağ bağlantısı yapmak için internet explorer’i açın sonra bağlantılar bölümünden yeni bir internet bağlantısı “kur” butonuna basın.

 Bir sonraki adımda “çevirmeli bağlantı veya isdn kullanarak” bağlanı seçin.

 

 

Bilgilerinizle formu doldurun bağlan tuşuna basın. Herhangi bir aksilik çıkmazsa modeminizi internete bağlanacaktır.


Yorumlar (8) -

  • merhaba..bu siteye tekrar girersen onixon 100u modem li arkadaş rica ediyorum senden günlerdir uğraşıyorum dediklerin gibi delirtti beni bana yaredımcı olur musun?msn im beliz17@hotmail.com bana ordan ulaşabilirsin...bekliorum ve rica ediorum...
  • peki bilgisayara geri yüklemeyi nasıl yapacaz?
  • arkadaşım bilmiyorum olucak mı ama laptop almıştım aynne direk koymuşsun işime yararsa çok mutlu olucam 2 gundru arıyrodum senın bu ayzıyı gorunce baya mutlu oldum yaaa ..!
  • Sistem geri yüklemeyi kullanmadan bu işi nasıl hallederiz? ben ilk yüklemeye çalıştığımda aylar önceydi sonra bıraktım. şimdi hala reboot diyor. sistem geri yüklemede 1 hafta öncesinin kayıtları var.
  • Sistem geri yükleme yapmadan sonuç alabilir misiniz bilmiyorum, ben ilk kurulum sırasında problemle karşılaştığım için rahatça geri yükleme yapabiliyordum.

    Geri yükleme hakında bilgi almak için windows'un kendi yardım panelini ya da google'ı kullanmanızı tavsiye ederim.
  • yeni laptop aldım vista programından bir türlü adls tanıtamadım çok iyi oldu şimdi uygulamaya çalışacağım teşekkürler, umarım yapabilirim.
  • geri yükleme islemini hangi işlemden sonra yapıcaz anlamadım tam?
  • ilk kurulumu denemişseniz ve program artık çalıştırdığınızda sürekli restart atmaya zorluyorsan kurulumdan önceki bir tarihe

Yorum ekle

Loading