Yine, yeni, yeniden birlikteyiz...

[Ahmet]-Zaman çok değerli, şu işleri bir halledelim o zaman bol bol yazarsın.
[Oğuz]-Bencede hem nasıl olsa projelerden yeni şeylerde öğrenmiş olursun.
[Ahmet]-Tabi ya paylaşılacak  bir sürü şey olur, hem bu bir şeye de benzemedi şöyle adam gibi bir günlük tutmalı herkese faydalı değil mi ?
[Oğuz]-Evet evet en iyisi kapatalım, zaten 2-3 aydan bir şey olmaz.
[Ahmet]- Tamam abi sen daha iyi bilisin.

2006 yılının başlarında kendimle yaptığım bir sohbette aldığım bu kararı aradan yaklaşık iki yıl geçtikten sonra tekrar değerlendirme fırsatı buldum. Hayat pekte öyle planlandığı gibi gitmiyormuş... Güya işler rahatlayacaktı da bende bol bol yazacaktım. Amaçların arkasına takılıp gittik ve sonunda blog projeside, diğer tonlarca proje gibi tozlu raflardaki yerini aldı.
Aradan geçen sürede anladımki o aranan mutlu, mesut bir o kadar müsait yazış iklimi öyle kolay kolay oluşacak değil dahada kötüsü biz o iklimi beklerken ve yaratma peşine düşmüşken, kendimize çalışmaktan başka hiçbir şey yapmamışız. Bir şeyleri rahat yapabilmek için ortam ayarlamaya çalışırken bizzat o ortamın oluşmasını engeller duruma gelmişiz. Nihayetinde bu sürece bir dur demek  gerekiyordu, bende bir geyret dur deme kararı aldım.
Özetle tekrar yazmaya başlıyorum. Ne yazacağım az çok kafamda belli, daha çok teknik meseleler ve bilgilerden ‘tabiri caizse’ manzumeler sunmak niyetindeyim. Yinede arada bir sağdan soldan ilginç şeylerde bulursam buraya koymakta benim için büyük zevk olacak. Herkes için yararlı bilgiler ve paylaşımlar sunma dileğiyle…

Yorum ekle

Loading