Ermeni soykırımı iddiasının doğru olması mı daha vahim doğru olmaması mı?

Genellikle blogumda politik konulara değinmiyordum ama bazen dış şartlar daha önce aldığınız kararları gözden geçirip farklı açılımlar yapmanıza neden olabiliyor. Son günlerde gerek dünyada olan olaylar gerek Türkiye'nin bugünkü siyasi hayatında meydana gelen gelişmeler hakkında bir şeyler karalamanın fikirlerimi geliştirmek ve okuyanlara faydalı olmak adına doğru olacağına karar verdim. İlk yazımıda bu günlerin güncel konularından biri olan ermeni soykırımı iddiasında aklıma takılan bir soruya ayırdım...

Ermeni soykırımı iddiasının doğru olması mı daha vahim doğru olmaması mı?

Doğru değilse; yetiştirdiğimiz devlet adamlarımızın ve devletimizin dünya algısının ne denli bozuk olduğunu gösterir zira kendi haklı olduğu davayı bile dünyaya anlatamamak acizlikten başka bir şey değildir.
Doğruysa; yine yetiştirdiğimiz devlet adamlarımızın ve devletin dünya algılsının ne denli bozuk olduğunu gösterir zira bu hata eğer gerçekten yapılmışsa yapılması gereken günü geçiştirmek değil gerçekle yüzleşip bundan sonrası için doğru adımları atmaktır.

Bu iki cevapta aslında bizi aynı noktaya götürüyor o da "resmi devlet ideolojimiz dünyayı doğru algılamıyor ve onu şekillendirmek bir yana dursun sisteme eklemlenebilme beceresine bile sahip değil."

Not: bu problemin hükümetler dolayısıyla partiler üstü bir konu olduğu açıktır lütfen indirgemeci yorumlar yapmayınız.

Yorum ekle

Loading