Dailydomaindrop'tan güzel bir servis.

Yaklaşık bir aydır alan adı sektörü üzerine yapılabilecek yeni projeler bulmaya çalışıyorum. Her ne kadar bir web sitesi tasarlamak kolay gibi gözükse de özellikle alan adı gibi fazla esnekliğe sahip olamadığınız ve rekabet yoğun bir sektör için yeni bir şeyler ortaya koymak hayli zor. Bu istek doğrultusunda araştırmalar yaparken yeni bir servise rastladım ve sizle de paylaşmak istedim.

DailyDomainDrop.com yeni kuracağı servisle yenilemeyi düşünmediğiniz alan adlarını elinizden çıkmadan listeleyebileceğiniz yeni bir servis kuruyormuş. Sistemi basitçe açıklamak gerekirse, elinizdeki bu tip alan adlarını kendilerine gönderiyorsunuz. Onlarda kendi üyelerine bunların en iyilerini gönderiyorlar. Üyeler istedikleri her alan adı için $50 ödemek durumundalar. Satıcıdan da satılan alan adı için $10 ödemesi isteniyor. 
Backorder işlemini snapnames’te yaptırırken en az $60 ödemek zorunda olacağınız ve sizin gibi başka talipleri olması durumunda açık arttırma sebebiyle hayli büyük rakamları gözden çıkarmak zorunda kalabileceğiniz göz önüne alınırsa her iki taraf için kazandıran bir yöntem olsa gerek. 16 Haziranda başlatılacağı duyurulan servis gayet ilgi çekeceğe benziyor. Bakalım zamanla daha fazla adını duyacakmıyız…

Kaynak;
 http://www.thedomains.com/2008/06/06/dailydomaindropcom-announces-a-new-pre-drop-service/

Yorum ekle

Loading