Ahmet Oğuz Koca

Ex CTO, Startup Mentor, 🏃 + 🏀

Ermeni soykırımı iddiasının doğru olması mı daha vahim doğru olmaması mı?

Genellikle blogumda politik konulara değinmiyordum ama bazen dış şartlar daha önce aldığınız kararları gözden geçirip farklı açılımlar yapmanıza neden olabiliyor. Son günlerde gerek dünyada olan olaylar gerek Türkiye'nin bugünkü siyasi hayatında meydana gelen gelişmeler hakkında bir şeyler karalamanın fikirlerimi geliştirmek ve okuyanlara faydalı olmak adına doğru olacağına karar verdim. İlk yazımıda bu günlerin güncel konularından biri olan ermeni soykırımı iddiasında aklıma takılan bir soruya ayırdım...

Ermeni soykırımı iddiasının doğru olması mı daha vahim doğru olmaması mı?

Doğru değilse; yetiştirdiğimiz devlet adamlarımızın ve devletimizin dünya algısının ne denli bozuk olduğunu gösterir zira kendi haklı olduğu davayı bile dünyaya anlatamamak acizlikten başka bir şey değildir.
Doğruysa; yine yetiştirdiğimiz devlet adamlarımızın ve devletin dünya algılsının ne denli bozuk olduğunu gösterir zira bu hata eğer gerçekten yapılmışsa yapılması gereken günü geçiştirmek değil gerçekle yüzleşip bundan sonrası için doğru adımları atmaktır.

Bu iki cevapta aslında bizi aynı noktaya götürüyor o da "resmi devlet ideolojimiz dünyayı doğru algılamıyor ve onu şekillendirmek bir yana dursun sisteme eklemlenebilme beceresine bile sahip değil."

Not: bu problemin hükümetler dolayısıyla partiler üstü bir konu olduğu açıktır lütfen indirgemeci yorumlar yapmayınız.

Windows Server 2008 R2 Kablosuz bağlantı problemi

Windows Server 2008 R2 de varsayılan olarak Wireless Lan özelliği kapalı olduğu için wireless adaptörünüzün uygun sürücüsünü yükleseniz bile işletim sistemi bağlantı yapmanıza izin vermiyor. Bunun için Server Manager'dan Wireless Lan özelliğini Add Features ile eklemek zorundasınız.
Her ne kadar server işletim sistemi için wireless'in varsayılan olarak kapalı tutulması mantıklı olsada Microsoft'un developerları düşünerek uyarı yapması gerekirdi kim bilir kaç kişi bu problem yüzünden saatler kaybedecek.
Benzer hataları alacak insanlar için Türkiye'de satılan wireles usb dongle larınıda listelyen bir tag word yaparak çabalarını azaltayım istedim, yazının bundan kısmı arama motorlarından boştan yere zaman kaybedilmemesi için hazırlanmıştır.

 

Windows 2008 Wireless sorun, kablosuz bağlantı problem, usb kablosuz bağlantı, windows server 2008 r2 kablosuz bağlantı, dell, hp,asus, lenovo, acer, compaq, driver, 64 bit, linksys,airtires, cnet,zyxel, usb sorun.